ביקורות והמלצות

ביקורות והמלצות, על מסעדות,בתי מלון, סרטים וכל מה שמעניין

חיפוש באתר

לא שוכחת את הסלוגן מהרדיו "ילד עד גיל 9 לא חוצה לבד כביש!"

אבל תכל'ס, אני רואה ילדים בכיתה א' שחוצים כביש מבית הספר בדרך לביתם, ולבד.  לא בכל כביש יש מעבר חציה ולא בכל מעבר חציה בדרך הביתה יש משמרות הזה"ב.

אז הילדים חוצים, ולא תמיד מסתכלים, ולא תמיד נזהרים.

אז כדי שייכנס להם טוב טוב לראש הכללים של חציה בטוחה והליכה אחראית בדרכים יש את שיעור זה"ב בבית הספר, וגם בגנים מעבירים כמה שעות בנושא, ועושים עבודות - אבל ברגע האמת.. מיישמים?

 

במשך שנים כוכבת הילדים מיכל הקטנה מקדמת את נושא הבטיחות בדרכים בהופעותיה ומסבירה לילדים ולהורים את החשיבות שבשמירה על כללי הבטיחות בדרכים.

לאחרונה מיכל הקטנה, עמותת "אור ירוק" וערוץ "הופ" חברו יחד לשיתוף פעולה במסגרתו צולמו ארבעה קליפים אשר מעבירים מסרי בטיחות בדרכים. הקליפים ישודרו במהלך השנה בערוץ הופ!

כעת יוצא לחנויות הצעצועים המובחרות משחק קופסא חדש בנושא- "מיכל הקטנה בדרך הבטוחה"

 

 משחק מסלול אלקטרוני חוויתי המחנך את הילדים להכרת כללי הבטיחות בדרכים ושמירה עליהם. 

המשחק כולל לוח מתקפל ל4 -מסלול התקדמות, כרטיסי פעילות בהם המשתתפים נדרשים להבחין בין מה בטוח למה מסוכן ולהגיד למה הדבר מסוכן ואיך אפשר לתקן את המצב ולוח אלקטרוני בקולה של מיכל הקטנה המורה להם כיצד להתקדם במשחק. 

הלוח האלקטרוני כולל פנייה לבנים ולבנות לחוד (כמה שזה נראה שולי אבל אין לכם מושג כמה זה חשוב לילדים!), והשימוש בו הוא בהתאם לסימונים על המסלול. 

במהלך המשחק מתוודעים המשתתפים לכל כללי הבטיחות בדרכים – חציית כביש, נסיעה במכונית, רכיבה על אופניים ומשחק בשעות הפנאי.

המשחק הוא פרי שיתוף פעולה עם עמותת "אור ירוק" וערוץ "הופ!". את המשחק פיתחה נטע סילוני והוא מופק על ידי חברת ספארק טויס.

מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי בכל שנה נפגעים בממוצע יותר מ-3,500 ילדים בתאונות דרכים ונהרגים בממוצע 40. לאורך העשור האחרון ישראל ניצבת במקום הראשון מקרב המדינות המתקדמות בשיעור הילדים ההרוגים מתאונות דרכים. בכל שנה נמחקת כיתת לימוד שלמה!

השאיפה שהגברת המודעות והחינוך לבטיחות בדרכים כבר מגיל צעיר, יניבו פירות בגיל מבוגר וכך נוכל לצמצם את תופעת ההיפגעות הגבוה בתאונות דרכים.

 

שיחקנו במשחק עם שלושה מילדי, בן 3, בן 5 ובן 7, כל אחד שיחק בתורו ונהנה ללחוץ על הלחצנים כשהגיע תורו.

חשוב רק להקשיב היטב ולא לדבר כשלוחצים כי אחרת לא שומעים מה היא אומרת ואז אין איך לחזור על הפעולה שצריך לעשות.

מיכל אדיבה ונחמדה בבקשות וב"הפצרות", הילדים נהנו להתקדם על הלוח ולהגיע לסופו.

לי היה קצת קשה עם הקול וה"נחמדות יתר" שלה אבל הילדים הסתדרו עם זה יופי ולא שמו לב לכלום. הבנות שלכם יאהבו את המשחק הזה הרבה יותר ממני זה בטוח!

ב"יום המעשים הטובים" שיחול ב-24.3 יחולקו 1500 ערכות של המשחק לגני ילדים שלוקחים חלק בפרויקט "זה"ב בגן" של עמותת "אור ירוק"!

 

המשחק מזמן חוויה חינוכית, ערכית ומהנה לכל המשפחה.

מחיר לצרכן: 100 ₪